Ana Sayfa | İletişim
info@inebolu.bel.tr info@inebolu.bel.tr +90 (366) 811 45 00 +90 (366) 811 45 00
İstiklal Madalyalı Tek İlçe T.C. İnebolu Belediyesi | www.inebolu.bel.tr
KURUMSAL
» Organizasyon Şeması
» Meclis Üyeleri
» Encümen Üyeleri
» Belediye Kimliği
» Belediye Etik Komisyonu
• Belediye Etik Komisyonu Üyeleri
» Faaliyet Raporu
» Müdürlüklerimiz
Belediye Etik Komisyonu
Yazıyı Küçült Yazıyı Büyült
Belediye Etik Komisyonu Çalışmaları

Etik Komisyonu 2010 Yılı Faaliyet Raporu

Kamu  Görevlileri  Etik  Davranış  İlkeleri

Bu Yönetmeliğin Amacı:

Kamuda etik kültürünü yerleştirmek, kamu görevlilerinin görevlerini yürütürken uymaları gereken etik davranış ilkelerini belirlemek, bu ilkelere uygun davranış göstermeleri açısından onlara yardımcı olmak ve görevlerin yerine getirilmesinde adalet, dürüstlük, saydamlık ve tarafsızlık ilkelerine zarar veren ve toplumda güvensizlik yaratan durumları ortadan kaldırmak suretiyle kamu yönetimine halkın güvenini artırmak, toplumu kamu görevlilerinden beklemeye hakkı olduğu davranışlar konusunda bilgilendirmek ve Kurula başvuru usul ve esaslarını düzenlemektir.

Etik Komisyonu
Kurum ve kuruluşlarda etik kültürünü yerleştirmek ve geliştirmek personelin etik davranış ilkeleri konusunda karşılaştıkları sorunlarla ilgili olarak tavsiyelerde ve yönlendirmede bulunmak ve etik uygulamaları değerlendirmek üzere kurum ve kuruluşun üst yöneticisi tarafından kurum içinde en az üç kişilik bir etik komisyondan oluşur denilmektedir. Belediyemizde Etik Komisyon Başkanı Belediye Başkanı Engin UZUNER Başkanlığında, Komisyon üyeleri Yazı İşleri Müdürü Nermin ACAR ve Mali Hizmetler Müdürü Hakan KURT’ tan oluşmaktadır.
Kamu görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları hakkındaki Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihten sonra Ek-1 Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi tüm personele imzalatılarak özlük dosyalarına konulmuştur. Göreve yeni başlayan personellere de görevine başladığı tarihten itibaren imzalatılarak özlük dosyalarına konulmaktadır. Personelin görevlerini yürütürken uymaları gereken etik davranış ilkeleri açısından bilgilenmeleri, bu ilkelere uygun davranışlar göstermeleri açısından faydalı olacağı düşünülen zaman zaman düzenlenen seminerlere katılımları sağlanmaktadır. Aynı şekilde belediyemiz İtfaiye ve Zabıta memurlarına da vatandaş ve Kurumumuz arasındaki ilişkilerin etik kurallara uygun olması yönünde eğitimler verilmektedir. Ayrıca etik komisyonunun çalışmalarına ilişkin yıllık faaliyet raporu internet sitemizde yayınlanmaktadır.
2010 yılı içerisinde Etik Davranış İlkelerinin Uygulanması ve Etik Kültürünün yerleştirilmesi esas alınarak Belediyemiz hizmet idealleri doğrultusunda hareket edilmiştir. Etik Komisyonuna herhangi bir şikayet konusu intikal etmemiştir.

Sonuç
Etik farkındalığın önemine inanan Belediyemiz etik mevzuatı ile kendisine verilen görevleri yerine getirmekte gösterdiği duyarlılığı bundan böylede aynı şekilde sürdürmeye devam edecektir.
Arz ederim.

Engin UZUNER
Belediye Başkanı
Etik Komisyonu Başkanı
Belediye Etik Komisyonu Üyeleri
Youtube | T.C. İnebolu Belediyesi Facebook | T.C. İnebolu Belediyesi Twitter | T.C. İnebolu Belediyesi RSS | T.C. İnebolu Belediyesi +90 (366) 811 45 00
» Başkan’dan
» Belediye Tarihi
» Haberler
» Duyurular
» Etkinlikler
» İletişim
» İlçemizi Tanıyalım
» Hizmet Rehberi
» E - Bülten
» Projelerimiz
» Fotoğraf Galerisi
» Video Galerisi
» İnebolu Kent Rehberi
» İnebolu Nöbetçi Eczane
» İnebolu Sinema Rehberi
» İnebolu Kent Müzesi
Beni Yeniliklerden Haberdar Et
Tel: +90 (366) 811 45 00 | E-Posta: info@inebolu.bel.tr
Copyright 2015 © İnebolu Belediyesi Tüm Hakları Saklıdır.